Sześciolatek w szkole

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu

Główne Menu Serwisu

Galerie Foto

Dział Aktualności

| `--> Akcje

Pliki do pobrania

|- Basen

Dzieci w INTERNECIE

Temat: Szkoła Promująca Zdrowie

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   123456789   >

SZKOŁA ZDROWA SERCEM
Dodano: poniedziałek, 27 września 2010 - 19:09 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Od 27.09.2010 r. do 01.10.2010r. w naszej szkole prowadzona jest akcja pod hasłem "SZKOŁA ZDROWA SERCEM". Zdrowie naszych dzieci zależy od tego jak są żywione, jak się bawią, uczą, wypoczywają. Wszyscy pragniemy być dla nich wzorem zdrowego stylu życia. Młodzi ludzie już od najmłodszych lat powinni być współtwórcami swego życia. Dlatego naszą akcję kierujemy do uczniów klas I - III i IV - VI. Już dzisiaj uczniowie otrzymali ulotki mówiące o tym jak należy dbać o serce, co robić, aby ono było zdrowe.

Cały artykuł: 'SZKOŁA ZDROWA SERCEM' (1947 B więcej) Strona gotowa do druku

Rajd rowerowy
Dodano: piątek, 25 czerwca 2010 - 09:12 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Dnia 23 czerwca panie G. Wytyczak i D. Adamowicz zorganizowały rajd rowerowy dla uczniów klasy IV c. Trasa rajdu wiodła tyleż piękną, co i bardzo długą trasą: Kołobrzeg Podczele Ustronie Morskie Kołobrzeg. Dzień spędzony w plenerze dał dzieciom wiele radości oraz pozwolił ugruntować zdobytą wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego.

Cały artykuł: 'Rajd rowerowy' (1285 B więcej) Strona gotowa do druku

Dzień Sportu
Dodano: czwartek, 03 czerwca 2010 - 15:05 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Jak co roku w naszej szkole odbył się DZIEŃ SPORTU. W dniach 26, 27 i 28 maja dzieci klas I-III zmagały się w rożnego rodzaju konkurencjach. Były wyścigi rzędów, gra w „Dwa ognie”, skakanie na skakance i inne. Rywalizując ze sobą dzieci uczyły się sportowych zachowań i poznawały zasady fair play. Koledzy i koleżanki gorąco kibicowali zawodnikom.

Cały artykuł: 'Dzień Sportu' (1431 B więcej) Strona gotowa do druku

Pierwszaki spotkały się z p. stomatolog.
Dodano: wtorek, 25 maja 2010 - 10:21 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

W poniedziałek 24 maja gościem na lekcjach w klasach I d oraz I c była stomatolog Alicja Sadowska. Spotkanie, zainicjowane przez wychowawcę klasy I c G. Wytyczak, miało na celu uświadomienie uczniom konieczności dbania o zęby, wzbudzenie zainteresowania swoim zdrowiem, jamą ustną, jej pielęgnacją, a także uświadomienie dzieciom faktu jak ważne jest zdrowe odżywianie. Od tego co zjadamy zależy nasza kondycja, piękna sylwetka, i zdrowy, wspaniały uśmiech.

Cały artykuł: 'Pierwszaki spotkały się z p. stomatolog.' (537 B więcej) Strona gotowa do druku

ŻYJ BEZPIECZNIE
Dodano: niedziela, 23 maja 2010 - 21:00 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

21 maja w ramach misji edukacyjnej "Żyj bezpiecznie" oraz w ramach konkursu dla szkół "Zdążyć przed powodzią" funkcjonariusz Powiatowej Straży Pożarnej przeprowadził dla uczniów pogadankę oraz pokaz multimedialny na temat postępowania w przypadku oparzeń, tłumaczył dzieciom jak unikać niebezpieczeństw, jak reagować w chwili zagrożenia, jakie zabawy i zachowania mogą narazić ich na utratę zdrowia lub życia.

Cały artykuł: 'ŻYJ BEZPIECZNIE' (1218 B więcej) Strona gotowa do druku

Ratownicy WOPR w 1 a
Dodano: niedziela, 23 maja 2010 - 20:46 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Zbliżają się wakacje i długie okresy przebywania na plaży i nad wodą. Pani Maria Szabla zaprosiła 20 maja 2010r. ratowników kołobrzeskiej grupy WOPR. Ratownicy przekazali uczniom kl. I a i I d wiele cennych informacji o zachowaniu się nad wodą. Pokazali sposoby udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie pod okiem ratowników w grupach praktycznie przećwiczyli na fantomach sposoby udzielania pierwszej pomocy. Lekcja ta była bardzo ciekawa i przyniosła wiele nowych doświadczeń.

Cały artykuł: 'Ratownicy WOPR w 1 a' (2118 B więcej) Strona gotowa do druku

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej
Dodano: poniedziałek, 03 maja 2010 - 20:13 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

29 kwietnia odwiedzili naszą szkołę funkcjonariusze Straży Granicznej, towarzyszyły im dwa owczarki niemieckie. Dzieci miały okazję obserwować zachowania zwierząt i ich reakcje na różne bodźce. Przewodnicy psów w bardzo przystępny sposób tłumaczyli dzieciom jak należy zachować się w kontaktach z psami, prezentowali sposoby uchronienia się przed atakiem psa. Uczniowie w sposób praktyczny ćwiczyli specjalne postawy i zachowania podczas agresji zwierzęcia.

Cały artykuł: 'Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej' (928 B więcej) Strona gotowa do druku

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
Dodano: czwartek, 29 kwietnia 2010 - 19:15 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

28 kwietnia w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Wzięło w nim udział 5 drużyn pięcioosobowych z niemal wszystkich szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Jak co roku konkurs mógł się odbyć dzięki przychylności i wsparciu finansowemu Pełnomocnika Prezydenta ds. Uzależnień pani Marzanny Pakmur. Dzieci brały udział w rywalizacji sportowej, musiały wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, odżywiania, higieny, prawa ruchu drogowego.

Cały artykuł: 'III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu' (2424 B więcej) Strona gotowa do druku

Uczniowie oficjalnie powitali wiosnę!
Dodano: niedziela, 28 marca 2010 - 20:17 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

"Wiosna ach to ty"... pod takim hasłem uczniowie klas I-VI z wielką radością powitali wiosnę w szkole. Chociaż ta kalendarzowa rozpoczęła się w ubiegłą sobotę, to uczniowie zrobili to kilka dni później. Pomysł i przygotowanie było udziałem Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI, klasy Ic oraz grupy uczniów z klas piątych, którzy pod kierunkiem D. Wiśniewskiej przygotowali pokaz tańca. W programie zabawy znalazła się parada wiosennych kapeluszy i pokaz wiosennej mody, dzieci przyniosły również zabawne, kolorowe marzanny, które od wieków stanowiły symbol pożegnania zimy.

Cały artykuł: 'Uczniowie oficjalnie powitali wiosnę!' (1445 B więcej) Strona gotowa do druku

Konkurs "Bądź bezpieczny"
Dodano: wtorek, 05 stycznia 2010 - 17:42 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Przed świętami odbył się w naszej szkole  konkurs dla klas drugich pt. "BĄDŹ BEZPIECZN". Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach, sposobów zachowania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach życiowych, a także swoją sprawność fizyczną w czasie wykonywania różnych konkurencji sportowych.

Cały artykuł: 'Konkurs "Bądź bezpieczny"' (1782 B więcej) Strona gotowa do druku

<   123456789   >

 

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego
ul. Kupiecka 1 | 78-100 Kołobrzeg
telefon: +48 94 35 448 76 | fax: +48 94 35 448 76
e-mail dyrektora: dyrektor@sp4kg.pl lub j.wasila@sp4kg.pl | e-mail sekretariatu: sekretariat@sp4kg.pl

sponsor serwera, serwisu i domeny - Tomasz Kolasa i Katarzyna Wieczorek