Sześciolatek w szkole

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu

Główne Menu Serwisu

Galerie Foto

Dział Aktualności

| `--> Akcje

Pliki do pobrania

|- Basen

Dzieci w INTERNECIE

Temat: Szkoła Promująca Zdrowie

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   123456789   >

Komunikat o grypie A/H1N1
Dodano: środa, 26 stycznia 2011 - 20:59 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Informacja dla lekarzy w sprawie postępowania w związku z przypadkami grypy A/H1N1 przygotowana przez Departament Epidemiczny ...szczegóły

Grypa A/H1N1 – zalecenia dla szkół (kliknij tutaj)

Strona gotowa do druku

"Jem zdrowo i kolorowo"
Dodano: poniedziałek, 13 grudnia 2010 - 07:58 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

8 grudnia 2010r.w ramach programu "Owoce w szkole" odbył się konkurs wiedzowy pod hasłem "Jem zdrowo i kolorowo" dla klas drugich. Dwunastu reprezentantów czterech klas II wykazało się bogatą wiedzą z tego zakresu. Najlepiej test wypełnił Antek Pietruszczyński z II a. Drugie miejsca zajęli: Kinga Bączkowska z II c, Anastazja Muciek z II c, Eryk Szustek z II d.Trzecie miejsce wywalczyła Julia Pawlak z II d.

Cały artykuł: '"Jem zdrowo i kolorowo"' (1083 B więcej) Strona gotowa do druku

Olimpiada Wiedzy z HIV i AIDS - 2010
Dodano: poniedziałek, 06 grudnia 2010 - 21:13 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

W dniu 1 grudnia 2010 roku w ZSO im. M. Kopernika w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS organizowana przez Zarząd Rejonowy PCK w Kołobrzegu. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice z klasy VI a:

Cały artykuł: 'Olimpiada Wiedzy z HIV i AIDS - 2010' (631 B więcej) Strona gotowa do druku

Profilaktyka z „autochodzikem”
Dodano: wtorek, 30 listopada 2010 - 21:26 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Uczniowie z młodszych klas z radością powitały dzisiaj panie policjantki, które przybyły do naszej szkoły z „autochodzikami”. Panie w bardzo atrakcyjny sposób przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci żywo reagowały na omawiane zagadnienia i na możliwość wykazania się swoją wiedzą poprzez demonstracje bezpiecznych zachowań na drodze z wykorzystaniem zabawkowych samochodów i znaków drogowych. Ogromna większość dzieci nie miała problemu z zasadami bezpieczeństwa na drogach i przejściach dla pieszych.

Cały artykuł: 'Profilaktyka z „autochodzikem”' (906 B więcej) Strona gotowa do druku

"Owoce w szkole"
Dodano: niedziela, 28 listopada 2010 - 22:18 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

W ramach programu "Owoce w szkole" 26 listopada odbył się apel dla klas I-III. Dzieci dowiedziały się z przedstawienia jak ważne jest spożywanie urozmaiconych czterech posiłków dziennie. Uczniowie klas III c i III d w przepięknych strojach zachęcali do spożywania owoców i warzyw. Przedstawienie przygotowały panie: Renata Tomicka i Katarzyna Okoń. Dekoracje na holu wykonały: p. Katarzyna Okoń, Renata Tomicka i Ewa Ponikiewska.

Cały artykuł: '"Owoce w szkole"' (1119 B więcej) Strona gotowa do druku

Podsumowanie akcji
Dodano: piątek, 01 października 2010 - 21:56 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Dzisiaj 1.10.2010 r. zakończyła się akcja "Szkoła zdrowa sercem". Przez cały tydzień nasi uczniowie dbali o swoje serca i o swoje zdrowie. Starali się odżywiać zdrowo, przynosząc do szkoły jabłka, banany i inne owoce lub warzywa. Klasy I i II wykonały piękne prace plastyczne. Na koniec akcji uczniowie klasy IIIb zorganizowali mały heppening, wychodząc poza teren szkoły z czerwonymi balonami w kształcie serca głosząc hasła mówiące o tym co należy robić, aby mieć zdrowe serce. Uczniowie pozostałych klas przyłączyli się do tego heppeningu wracając z czerwonymi balonami i symbolicznymi sercami do domu.

Cały artykuł: 'Podsumowanie akcji' (2768 B więcej) Strona gotowa do druku

SZKOŁA ZDROWA SERCEM
Dodano: poniedziałek, 27 września 2010 - 19:09 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Od 27.09.2010 r. do 01.10.2010r. w naszej szkole prowadzona jest akcja pod hasłem "SZKOŁA ZDROWA SERCEM". Zdrowie naszych dzieci zależy od tego jak są żywione, jak się bawią, uczą, wypoczywają. Wszyscy pragniemy być dla nich wzorem zdrowego stylu życia. Młodzi ludzie już od najmłodszych lat powinni być współtwórcami swego życia. Dlatego naszą akcję kierujemy do uczniów klas I - III i IV - VI. Już dzisiaj uczniowie otrzymali ulotki mówiące o tym jak należy dbać o serce, co robić, aby ono było zdrowe.

Cały artykuł: 'SZKOŁA ZDROWA SERCEM' (1947 B więcej) Strona gotowa do druku

Rajd rowerowy
Dodano: piątek, 25 czerwca 2010 - 09:12 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Dnia 23 czerwca panie G. Wytyczak i D. Adamowicz zorganizowały rajd rowerowy dla uczniów klasy IV c. Trasa rajdu wiodła tyleż piękną, co i bardzo długą trasą: Kołobrzeg Podczele Ustronie Morskie Kołobrzeg. Dzień spędzony w plenerze dał dzieciom wiele radości oraz pozwolił ugruntować zdobytą wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego.

Cały artykuł: 'Rajd rowerowy' (1285 B więcej) Strona gotowa do druku

Dzień Sportu
Dodano: czwartek, 03 czerwca 2010 - 15:05 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

Jak co roku w naszej szkole odbył się DZIEŃ SPORTU. W dniach 26, 27 i 28 maja dzieci klas I-III zmagały się w rożnego rodzaju konkurencjach. Były wyścigi rzędów, gra w „Dwa ognie”, skakanie na skakance i inne. Rywalizując ze sobą dzieci uczyły się sportowych zachowań i poznawały zasady fair play. Koledzy i koleżanki gorąco kibicowali zawodnikom.

Cały artykuł: 'Dzień Sportu' (1431 B więcej) Strona gotowa do druku

Pierwszaki spotkały się z p. stomatolog.
Dodano: wtorek, 25 maja 2010 - 10:21 Autor: Informatyk
Szkoła Promująca Zdrowie

W poniedziałek 24 maja gościem na lekcjach w klasach I d oraz I c była stomatolog Alicja Sadowska. Spotkanie, zainicjowane przez wychowawcę klasy I c G. Wytyczak, miało na celu uświadomienie uczniom konieczności dbania o zęby, wzbudzenie zainteresowania swoim zdrowiem, jamą ustną, jej pielęgnacją, a także uświadomienie dzieciom faktu jak ważne jest zdrowe odżywianie. Od tego co zjadamy zależy nasza kondycja, piękna sylwetka, i zdrowy, wspaniały uśmiech.

Cały artykuł: 'Pierwszaki spotkały się z p. stomatolog.' (537 B więcej) Strona gotowa do druku

<   123456789   >

 

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego
ul. Kupiecka 1 | 78-100 Kołobrzeg
telefon: +48 94 35 448 76 | fax: +48 94 35 448 76
e-mail dyrektora: dyrektor@sp4kg.pl lub j.wasila@sp4kg.pl | e-mail sekretariatu: sekretariat@sp4kg.pl

sponsor serwera, serwisu i domeny - Tomasz Kolasa i Katarzyna Wieczorek