….do końca byli mężni
do końca byli wierni
do końca byli podobni
jak dwie krople
zatrzymane na skraju twarzy

Dwie Krople, Z. Herbert

Szanowni Państwo,

W roku 2014 przypada skromny jubileusz 15-lecia Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada". Niedługo przedstawimy Państwu program tego najważniejszego artystycznego wydarzenia dedykowanego Zbigniewowi Herbertowi, jedynego - w takiej formie - jaki odbywa się w Polsce nieprzerwanie od 2000 roku w Kołobrzegu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19 - 20 września 2014 r. Dziękujemy Rodzinie Poety za wsparcie i zaufanie nam okazane.

Tymczasem serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada". Przypominamy, że konkurs adresowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej i odbędzie się w dniu 19 września 2014 r. o godz. 11.00 w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu. Do Jury zostali zaproszeni aktorzy Wojciech Machnicki (Teatr Współczesny w Warszawie) i Janusz Andrzejewski ( Teatr Nowy w Poznaniu).

Konkurs poprzedzi emisja filmu pt. "Herbert - fresk w kościele" w reżyserii Piotra Załuskiego o godz. 10.00. W tym roku podczas Przeglądu nie odbędą się warsztaty recytatorskie.
Regulamin Konkursu oraz Kartę Zgłoszenia znajdziecie Państwo w dziale PROGRAM.

Dyrektor artystyczny
Katarzyna Pechman


Szanowni Państwo,

Wszelkie instytucje kultury i szkoły zachęcamy do korzystania z bogatej oferty twórczej "Herbertiady", do Państwa dyspozycji z herbertowską poezją i piosenką są tacy artyści jak: Jerzy Radziwiłowicz, Krzysztof Globisz, Aleksander Trąbczyński, Wojciech Wysocki, Jacek Bończyk, Dominika Świątek, Przemysław Tejkowski i inni. Nasz e-mail: herbertiada@interia.pl

 


Komitet Organizacyjny Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada"
e-mail:
herbertiada@interia.pl tel.: (0-94) 35-51-531
Wszelkie prawa Zastrzeżone - Zdjęcia: Archiwum Domowe Katarzyny Herbert, Haliny Herbert - Żebrowskiej, Jerzy Błażyński
Administracja serwisu: Tomasz Kolasa