….do końca byli mężni
do końca byli wierni
do końca byli podobni
jak dwie krople
zatrzymane na skraju twarzy
Dwie Krople, Z. Herbert
 

Szanowni Państwo,

W roku 2014 przypada skromny jubileusz 15-lecia Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada". W Dziale PROGRAM przedstawimy Państwu program tego najważniejszego artystycznego wydarzenia dedykowanego Zbigniewowi Herbertowi, jedynego - w takiej formie - jaki odbywa się w Polsce nieprzerwanie od 2000 roku w Kołobrzegu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19 - 20 września 2014 r. Dziękujemy Rodzinie Poety za wsparcie i okazane nam zaufanie.

W Dziale PROGRAM umieszczony jest również Regulamin Konkursu Recytatorskiego oraz Karta Zgłoszenia. Konkurs odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada". Przypominamy, że konkurs adresowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej i odbędzie się w dniu 19 września 2014 r. o godz. 11.00 w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu. Uczestników oceniać będzie Jury w składzie: Wojciech Machnicki (Teatr Współczesny w Warszawie), Janusz Andrzejewski (Teatr Nowy w Poznaniu), Maria Dorota Pieńkowska (Muzeum Literatury w Warszawie), Jadwiga Maj, Helena Elert.

W tym roku podczas Przeglądu nie odbędą się warsztaty recytatorskie.

ZAPRASZAMY

Dyrektor artystyczny
Katarzyna Pechman


Szanowni Państwo,

Wszelkie instytucje kultury i szkoły zachęcamy do korzystania z bogatej oferty twórczej "Herbertiady", do Państwa dyspozycji z herbertowską poezją i piosenką są tacy artyści jak: Jerzy Radziwiłowicz, Krzysztof Globisz, Aleksander Trąbczyński, Wojciech Wysocki, Jacek Bończyk, Dominika Świątek, Przemysław Tejkowski i inni. Nasz e-mail: herbertiada@interia.pl

 


Komitet Organizacyjny Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada"
e-mail:
herbertiada@interia.pl tel.: (0-94) 35-51-531
Wszelkie prawa Zastrzeżone - Zdjęcia: Archiwum Domowe Katarzyny Herbert, Haliny Herbert - Żebrowskiej, Jerzy Błażyński
Administracja serwisu: Tomasz Kolasa